header logo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła - 5 lipca 2020 r.

1. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jacka.

3. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

5. Dzisiaj w naszej parafii zbierane są ofiary do puszek, które za pośrednictwem Caritasu zostaną przekazane jako wsparcie dla pokrzywdzonych w zalaniach i podtopieniach. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Benicję Borowską, Lucynę Rozmus i Leszka Daliniewskiego. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie....