header logo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła - 27 września 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. W tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na adorację w ciszy jako dziękczynienie za dar św. Jana Pawła II, w intencjach Ojczyzny, Kościoła i własnych. Na zakończenie odmawiamy dziesiątkę różańca św. i litanię do św. Jana Pawła II.

3. Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej z naszej parafii zapraszamy na spotkanie poniedziałek (jutro), na godz. 18:30. Ze względu na sytuację pandemiczną i wielkość naszej kaplicy przyjmujemy dzieci tylko z naszej parafii.

4. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jacka.

6. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W tygodniu Msze św. będą o godz. 18:00, a nabożeństwo różańcowe o godz. 18:30. W niedziela nabożeństwa różańcowe o godz. 19:00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie od godz. 17:00. Po nabożeństwie adoracja w ciszy do godz. 21:00.

8. Dziękuję Państwu Marcie i Krzysztofowi Oziembałom za zorganizowanie w ubiegłą niedzielę akcji „Ciasto do kawy” i ufundowanie nowego ornatu maryjnego. Dziękuję wszystkim za dostarczone ciasta oraz pomoc w przygotowaniu, a Parafianom za udział i ofiary na budowę kościoła. Złożona kwota przy tej okazji to 2 314,92 zł. Bóg zapłać.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom
życzymy wiele dobra i zapraszamy do wspólnej modlitwy.