header logo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej - 28 marca 2021 r.

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 18:45 na ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

2. We wtorek okazja do spowiedzi św. w godz. 19:00 do 20:30. Będzie jeszcze dwóch księży. Starajmy się dochować wszelkich reżimów sanitarnych. Po spowiedzi folię na kratkach proszę zdezynfekować płynem i przetrzeć ręcznikiem jednorazowym (będą przygotowane).

3. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 21:00.

4. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Od godz. 8:00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy.
O godz. 15:00 (w godzinie miłosierdzia) droga krzyżowa i koronka do miłosierdzia Bożego. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18:00, którą zakończymy przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do symbolicznego grobu. Adorację zakończymy o godz. 22:00.
Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

5. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8:00 do 17:40.
O godz. 15:00 koronka do miłosierdzia Bożego. Liturgia rozpocznie się o godz. 18:00, którą zakończymy procesją rezurekcyjną.

6. We wszystkie dni Triduum Paschalnego możliwość przyjęcia Komunii św. w godz. 10:00 – 11:00 oraz 16:00 - 17:00.

7. Msze święte w niedziele i święta do 9 kwietnia oraz liturgię Św. Triduum Paschalnego będziemy transmitowali w internecie na profilu Youtube parafii. Zachęcamy do zasubskrybowania profilu Youtube, będzie wtedy wyświetlał się w skrótach i podpowiedziach w Youtube, dzięki czemu będzie możliwość szybszego przejścia do transmisji Mszy św. z naszej parafii.
Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. Zachęcamy do uczestnictwa online. Nie jest to równoznaczne z osobistym uczestnictwem, ale w obecnej sytuacji dla wielu jedynie możliwe. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej.

8. W niedziele i święta dodatkowa Msza św. o godz. 11:00.

9. Święcenie pokarmów: wzorem poprzedniego roku głowa rodziny przed śniadaniem wielkanocnym pobłogosławi posiłek. Dla chętnych poświęcenie pokarmów w sobotę od 10:00 do 13:00, co 15 minut. Bardzo prosimy nie robić do poświęcenia wycieczek rodzinnych. Ograniczmy się do reprezentanta domu. Poświęcenie będzie przed kaplicą. Koszyczki każdy trzyma przy sobie. Nawet w przypadku niepogody pozostajemy na zewnątrz.

 

Błogosławieństwo posiłku przez głowę rodziny można pobrać do wydruku w postaci pliku PDF.
Poniżej zamieszczamy także wersję do odczytania ze strony:

Tekst błogosławieństwa pokarmów przez głowę rodziny