header logo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 Niedziela w ciągu roku - 24 października 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

2. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy w tygodniu na godz. 18:30, a w niedziele o 19:00 na nabożeństwa różańcowe.

3. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (Msze Święte jak niedzielę). Nie zapominajmy też o zmianie czasu.

4. W Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 8:00 i 18:00.

5. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

6. Na stoliku przy prasie wyłożone są pytania przygotowane przez Kurię krakowską. Dotyczą one etapu synodalnego w parafiach. Można te pytania zabrać, przemyśleć i przedyskutować. Prosimy o pisemne podsumowanie tych rozważań, wniosków i dostarczenie ich do parafii do dnia 14 listopada. Przyczynią się one do dalszych prac na poziomie diecezji.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom
życzymy obfitości łask Bożych i opieki
Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli.