header logo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”!

2. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W tygodniu zapraszamy na godzinę 18:30, a w niedziele na 19:00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach, byśmy razem sławili Matkę Najświętszą.

3. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 8:00 i 18:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej.
Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 17:00, a po mszy św. i nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy do godz. 21:00.
W pierwszą sobotę msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8:00.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Woźniak.

 

Przez ten najbliższy czas niech Chrystus Dobry Pasterz
prowadzi wszystkich Parafian, Sympatyków i Gości.